Prvý štáb Slovenského univerzitného tímu Rýn – Porúrie 2025

8.JÚN 2024
Rhine-Ruhr 2025
Rhine-Ruhr 2025

Najbližšie letné Svetové univerzitné hry FISU s poradovým číslo 32 sa uskutočnia v roku 2025 v nemeckej oblasti Rýn – Porúrie. V bratislavskom sídle Slovenskej asociácie univerzitného športu, ktorá vysiela a zabezpečuje Slovenský univerzitný tím pre jednotlivé Svetové hry FISU zasadal prvý júnový týždeň štáb k nemeckej univerziáde, na ktorom si 13 športových zväzov, prostredníctvom svojich zástupcov, prevzalo menovacie dekréty. Medzi nimi aj dva kolektívne športy – basketbal a volejbal.

Základné organizačné informácie pre účastníkov štábu zahŕňali informáciu decentralizovanom modeli ubytovania pre jednotlivé športy, o doprave medzi športoviskami, ktorá by mala byť riešená výlučne existujúcimi spojmi – autobusmi, či vlakom – medzi mestami a tiež kľúčové dátumy, do ktorých je potrebné nahlásiť nielen počty, ale aj mená športovcov. Počet športovcov bude jasný 10. apríla a menovitá nominácia do 10. júna 2025.

Od 16. do 27. júla 2025 sa na Rýne a v Porúrí stretnú najlepší študenti-športovci z celého sveta. Po Duisburgu v roku 1989 sa Svetové univerzitné hry FISU budú konať v Nemecku po druhýkrát. Prvýkrát bude hostiteľom podujatia región Rýnu a Porúria a päť hostiteľských miest – Bochum, Duisburg, Düsseldorf, Essen a Mülheim an der Ruhr. Tie budú počas dvanástich dní domovom svetovej elity univerzitného športu v 18 športových odvetviach. Región Porýnia a Porúria, ktorý sa zrodil z uhlia a ocele, dnes predstavuje najhustejšie univerzitné prostredie v Európe a má najviac športových klubov a partnerských univerzít pre vrcholový šport v Nemecku. Jedinečná kombinácia kultúry, vedy a športu poskytne ideálne podmienky pre športovú súťaž takéhoto kalibru.

Prečítajte si viac aj na oficiálnej stránke hier: https://rhineruhr2025.com