SLEDUJTE OTVÁRACÍ CEREMONIÁL SVETOVEJ UNIVERZIÁDY NAŽIVO NA JOJ ŠPORT

28.JÚL 2023
SLEDUJTE OTVÁRACÍ CEREMONIÁL SVETOVEJ UNIVERZIÁDY NA ŽIVO NA JOJ ŠPORT

dnes slávnostne vypuknú 31. Svetové univerzitné hry FISU Čcheng-tu 2021. Na majestátnom štadióne v športovom parku Dong’an Lake budú pochodovať univerzitní športovci z 113 krajín sveta. Slovenský univerzitný tím na plochu otváracieho ceremoniálu povedie vlajkonosička a jedna z najväčších medailových nádejí nášho tímu gymnastka Barbora Mokošová. Z kompletnej 102-člennej výpravy bude zastúpených 64 športovcov a 25 členov realizačného tímu.

LIVE PRENOS SA ZAČÍNA O 14:00 slovenského času na TV JOJ Šport (20:00 miestneho času v Čcheng-tu)
 
Slovenský univerzitný tím
 
 

Obrovské odpočítavacie hodiny hier, ktoré stoja v centre mesta, rýchlo odbíjajú a po niekoľkých dňoch dažďa dnes na slávnostné otvorenie Čcheng-tu 2021 vyšlo slnko. Ako v pondelok oznámilo čínske ministerstvo zahraničných vecí, na ceremoniáli sa spolu s ďalšími svetovými lídrami zúčastní aj prezident krajiny Si Ťin-pching.

Čchen Wej-ja, hlavný riaditeľ otváracieho ceremoniálu hier FISU v Čcheng-tu 2021, prezradil, že ceremoniál bude zahŕňať tému mladíckych snov. Táto téma znamená nádej, snahu a priateľstvá, ktoré rezonujú medzi mladými ľuďmi a bude niesť počas celého večera.

Na medzinárodných multi-športových podujatiach zohráva otvárací ceremoniál významnú úlohu. Slúži ako platforma na prezentáciu kultúrnej jedinečnosti hostiteľskej krajiny a pre zúčastnených športovcov a trénerov je to chvíľa uvoľnenia a slávnostného ceremoniálu, ktorý predznamenáva začiatok nadchádzajúcich súťaží.

Celkovo sa Hier zúčastní 6 500 športovcov, ktorí sa zišli v hlavnom meste provincie Sičuan, na tomto dvojtýždňovom športovom festivale. Študenti-športovci z celého sveta budú súťažiť v 18 športoch a 269 medailových disciplínach. Súťaží 3 512 športovcov a 2 988 športovkýň. Najväčší počet športovcov majú atletika, plávanie, taekwondo a šerm.

Najlepších univerzitných športovcov sveta môžete sledovať na TV JOJ šport

Priame prenosy a čerstvé športové správy z 31. Svetových univerzitných hier FISU Čcheng-tu 2021, ktoré začínajú 28. júla a potrvajú až do 8. augusta môžete sledovať exkluzívne na televízii JOJ šport. Popredná slovenská športová televízia zo skvelým ťahom na bránku pripravila pre slovenských divákov aj pohľad do zákulisia slovenského univerzitného tímu v rozhovoroch so športovcami-univerzitnými študentmi v podcastoch V pozadí úspechu, kde vyspovedala aj najúspešnejšiu univerzitnú športovkyňu s piatimi zlatými medailami z univerziád Martinu Moravcovú.

Počas 12 dní môžete sledovať v akcii 71 slovenských športovcov s medailovými ambíciami na čele s najlepšími slovenskými atlétmi Jánom Volkom, či Viktóriou Forster, slovenských strelcov Marek Copák, Alexander Fabo a Daniel Mitra, ktorí majú namierené na medaily, či gymnastku Barboru Mokošovú, ktorá do čínskeho Čcheng-tu odchádza s jasnou medailovou ambíciou.

Pre televíziu JOJ šport je spolupráca so Slovenským univerzitným tímom zmysluplným pokračovaním podpory slovenského športu. „Základným cieľom televízie JOJ šport je rozvoj slovenského športu cez pyramídu, teda podpora od žiackych, či dorasteneckých podujatí až po svetové podujatia. Pre spoluprácu s univerzitným športom sa televízia JOJ šport rozhodla, pretože kalokagatia a ekecheria sú základom športu a TV JOJ šport si ctí tieto princípy,“ povedal riaditeľ televízie JOJ šport Roman Neuschl.

Presné vysielacie časy zo Svetových univerzitných hier FISU v Čchceng-tu vám upresníme v najbližšom období.