SLOVENSKÍ VODNÍ PÓLISTI ZDOLALI V PREMIÉRE KÓREU

27.JÚL 2023

Slovenský univerzitný tím vodných pólistov pod vedením Dušana Holasa dnes v premiérovom zápase na 31. Svetových univerzitných hrách FISU v čínskom Čcheng-tu zdolal Kóreu 11:9. Najväčšími streleckými oporami tímu boli Juraj Dily a Andrej Kováčik, ktorí dali zhodne po 3 góly.  „Veľmi ťažký a náročný zápas. Myslel som si, že bude ľahší,“ začal hodnotenie Juraj Dilý. „Keď sme po dvoch minútach viedli 2:0 tak som si myslel, že to vyhráme o 8 – 10 gólov, ale dotiahli to a dokonca vyhrávali. Mne veľmi rýchlo stuhli ruky, ale postupom zápasu bolo cítiť, že ani Kórejci nevládzu a keď sme vyhrávali o jeden dva góly, tak sme viac bránili ako útočili a dotiahli sme to dokonca. Našťastie na záver sme mali dve presilovky, ktoré sme využili a vyhrali sme,“ dodal Juraj. Kórejci na úvod boli nepríjemným súperom. „Boli presne takí akých sme očakávali. Nie fyzicky silní ale extrémne rýchli. Miestami sme za nimi nestíhali, dostávali sa pred nás a z toho sme boli vylučovaní, ale fyzicky na nás nestačili,“ povedal Dily na margo kórejských vodných pólistov. Výhra je veľkou motiváciou pre slovenský tím, ktorý mal na tribúne skvelú podporu slovenských basketbalistiek. „Výhra je veľmi dobrá motivácia, ale keďže Kórejci mali byť jeden z najľahších súperov tak to znamená, že to budeme mať extrémne ťažké, ale verím, že ešte niečo vyhráme,“ dodal Juraj.

Tím doviedol k víťazstvu tréner Dušan Holas, ktorý bol súčasťou univerzitného výberu v japonskej Fukuoke 1995, keď sa slovenské vodné pólo predstavilo na svetovej univerzitnej pôde naposledy. Po zápase hodnotil výkon pozitívne. „Bol veľmi bojovný. Bolo tam kopec chýb, ale našťastie chlapci bojovnosťou a húževnatosťou a tým, na čom som chcel stavať, že sa poznajú zo slovenskej ligy, že si vedia zakričať v danej chvíli a napraviť, to sa nám naozaj podarilo. Trošku ma zaskočil súper na začiatku, keď boli rýchlejší, ale nevyužili to na začiatku a napokon sa prejavila fyzická zdatnosť našich hráčov. Podarilo sa nám naplniť to, čo sme si naplánovali, že budeme hrať do konca, že to bude zápas o jednom góle, kedy treba dodržať disciplínu, musia sa snažiť hrať obe strany a hrať jeden pre druhého a to sa nám podarilo,“ zhodnotil tréner Holas.

 

Ďalší super slovenských vodných pólistov budú v sobotu 29. júla Spojené štáty americké. „Videli sme ich na tréningu. Je to veľmi kvalitné mužstvo,“ okomentoval tréner Holas.

 

ZLOŽENIE SLOVENSKÉHO UNIVERZITNÉHO TÍMU VO VODNOM PÓLE:

Patrik Adamec, Branislav Balogh, Adam Berlanský, Juraj Dilý, Erik Haluška, Boris Juhász, Róbert Kaid, Andrej Kováčik, Peter Kováčik, Andrej Ševc, Adam Šimkovič, Daniel Turanský, Viktor Vrba.

 

 

SKUPINOVÉ ZÁPASY SLOVENSKÉHO UNIVERZITNÉHO TÍMU:

29.7. o 7:30 (SVK čas) SLOVENSKO – USA

30.7. o 11:00 (SVK čas) SLOVENSKO – Gruzínsko

1.8. o 9:15 (SVK čas) SLOVENSKO – Čína

2.8. o 7:30 (SVK čas) SLOVENSKO – Taliansko

 

Informácie Slovenského univerzitného tímu

Kompletné zloženie slovenskej výpravy: http://svkuniteam.sk/o-nas/

Galéria – FOTO a VIDEO: https://drive.google.com/drive/folders/1PvMfsWYveMe6ZwYK_uFj8L15xnEZf2O0

Výsledky: results.2021chengdu.com

Instagram: @svkuniteam

Web: www.svkuniteam.sk