Vodní pólisti s povinnou výhrou, Kubíncovi sa oštepárske finále nepodarilo a dvojskif so smolným záverom

6. AUGUST 2023
Dvojskif Herhonek Kovačovič
Dvojskif Jakub Herhonek - Ondrej Kovačovič vo finiši s austrálskou posádkou

Deviaty  deň na 31. Svetových univerzitných hrách FISU Čcheng-tu 2021

VESLOVANIE

V centre vodných športov Sičuan sa na 2-kilometrovej trati predstavil univerzitný mužský dvojskif Jakub Horhonek, Ondrej Kovačovič vo finále B. Študenti Univerzity Komenského v Bratislave odštartovali pomalšie. Na kilometri strata +2,65 s, ktorá sa zvýšila na 1500vke na +2,79s. Posledných 500 metrov však zapol slovenský dvojskif turbo a dobiehal austrálsku dvojicu každým záberom. Ak by mala trať o pár metrov viac boli by víťazi, no napokon im v cieli chýbalo 12 stotín. Celkovo obsadili 8. miesto.

Výsledky:

Mužský dvojskif (2 km) – 8. Jakub Herhonek, Ondrej Kovačovič

VODNÉ PÓLO

Slovenskí vodní pólisti v súboji o umiestnenie na 9. až 12. mieste zdolali Singapur 8:7. Tesné víťazstvo zhodnotil tréner slovenského univerzitného vodnopólového tímu Dušan Holas: „Koncentrácia chlapcov, čo je moja úloha, nebola najlepšia. Tento zápas sa mi ťažko hodnotí. Vyhrali sme. Bolo to povinné víťazstvo a tie sú najťažšie. Musíme hrať viac jeden pre druhého a myslím si, že môžeme zahrať lepší zápas ako dnes.“ Zajtra zabojuje náš univerzitný výber o deviate miesto v turnaji s vodnými pólistami z Kórei, s ktorými hrali vôbec prvý zápas na turnaji Svetových univerzitných hier a vyhrali 11:9.

Výsledky:

o 9. – 12. miesto

Slovensko – Singapur – 8:7 (3:1, 2:4, 3:1, 0:1)

Oštepár Jakub Kubínec
Oštepár Jakub Kubínec

ATLETIKA

Oštepár Jakub Kubínec odchádzal z atletického oválu Šhuang-liu so zvesenou hlavou. Do finále postupoval so slušným hodom 74,09 metra, čo bol vôbec tretí najlepší v kvalifikácii. V upršanom finále si pri prvom pokuse natiahol zadný stehenný sval a nevedel zo seba vydať maximum. „Nemohol som bežať poriadne do rozbehov a začal som sa sústrediť na bolesť. Je to veľká škoda, lebo som veľmi chcel,“ povedal Kubínec, ktorý po prvých troch hodoch nepostúpil do najlepšej osmičky a skončil hodom  67,14 na 9. mieste.

Výsledky:

hod oštepom – 9. Jakub Kubínec (67,14 m)

 

SLOVÁCI V AKCII – 7.8.

10:00 – Slovensko – Kórea (o 9. – 10. miesto)