Zlato, striebro a bronz sú svetlom Čcheng-tu

29. máj 2023

Medaily Svetových univerzitných hier FISU Čcheng-tu 2021 majú názov: „Rongguang“ alebo Svetlo Čcheng-tu.

Symbolizujú športového ducha, starobylú kultúru Shu a víziu hlavného mesta Sičuanu, 21-miliónovej metropoly, ktorá harmonicky spája modernosť hi-tech a tradície predkov.

Na medailách je zobrazený vták zlatého slnka, ktorý je zároveň motívom loga Hier FISU v Čcheng-tu 2021. Nesmrteľný vták znamená let do budúcnosti a uskutočňovanie snov, čo je v súlade so sloganom „Čcheng-tu plní sny“.

Na medailách, ktoré navrhol špecializovaný tím zo spoločnosti Guojin Gold, sú zobrazené jedinečné obrazové prvky a symboly týkajúce sa Čcheng-tu od staroveku až po súčasnosť.

Jedna z hlavných dizajnérok Ying Zhouová vysvetľuje, že symbolizujú 5-tisícročnú históriu Číny a pripravenosť a dôveru Čcheng-tu na usporiadanie Hier. Vyjadrujú tiež túžbu integrovať študentov športovcov z piatich kontinentov.

Na zadnej strane medailí je vložený smalt predstavujúci niektoré z najznámejších budov Čcheng-tu na podporu obrazu moderného a kultúrneho mesta.

Od 28. júla do 8. augusta 2023 sa na Svetových univerzitných hrách FISU v Čcheng-tu 2021 bude súťažiť v 18 športoch a 269 disciplínach a celkovo sa udelí 269 sád medailí.